Akrep İlaçlama Hizmeti

akrep ilaçlama izmir

Akrep İlaçlama Hizmeti

Akrepler öldürücü etkiye sahip zehir taşıyan canlılardır. Kuyruklarında taşımış oldukları zehirlerle kendilerini tehlikede hissettiklerinde savunma amacıyla karşılarındaki canlılara zarar verebilirler. Beş farklı türünden bahsetmek mümkündür. Genellikle siyah ve sarı renk çoğunlukta olmak üzere mavi ve kırmızı renklerde de görülebilmektedir. Beslenme ve barınma ihtiyacıyla insanların yaşam alanlarına yakınlarına yyerleşebilirler. Fakat genellikle insan sesinin olmadığı, tenha vakitlerde ortaya çıkarlar. Bu nedenle akreplerin görüldüğü alanlara mutlaka akrep ilaçlaması yapılmalıdır.ESOES İlaçlama firmamızdan bilgi alıp  akrep ilaçlama hizmeti faydalanabilirsiniz.

Akrep İlaçlama hizmeti verdiğimiz İzmir tüm ilçeleri ve manisa ili için en ekonomik fiyatlarla yapan firmamızdan haşere ve akrep ilaçlama çözümleri için ESOES ilaçlamadan bilgi alın !

Akrepler genellikle geceleri ortaya çıkanzararlı canlılardır.  Yangınlarda veya yuvaları zarar gördüğünde   akrepler  kendisine yeni yuvalar aramaktadır. Akrepler  yaz aylarında sıcağı sevdiğinden sıkça görülmektedir. Genelde sıcak iklime sahip gören turizm bölgelerinde akrep görülmektedir. Bu durumun tehlike oluşturmaması adına akrep görülen ilçelerde ilaçlama uygulamaları tercih edilmelidir.

Akrep İlaçlamanın Önemi?

Genellikle  akrepler yalnız yaşarlar.Akrepler üreme dönemlerinde çiftleşmek amacı ile bir araya gelirler. Dişi akrep ile erkek akrep çiftleşme öncesi kuyruklarını birbirine dolayarak bir süre oynadıktan sonra çiftleşirler. Çiftleşme sonrası dişi akrep erkek akrebi öldürür. Akrepler  doğal ortamlarda yaşayan böcek türleri ve küçük yapılı canlıları yiyerek beslenirler. Avlarını kuyruk kısımlarında bulunan zehirlerini akıtarak felç eder ve parçalayarak avını yer. Akrepler yağmurların sık yağdığı dönemlerde yuvalarının bozulması veya sıcak aylarda evinize yakın duvar çatlakları çatı boşlukları ve evinize yakın serin bir taş arasına saklanabilir.Hatta  güvenli bir yer aramak amacı ile ev içlerine yönelebilirler. Akrep zehri çok tehlikelidir ve kesinlikle ciddiye alınması gerekir. Akrep zehri, akrebin yaşadığı ortama ve akrebin türüne göre değişir.İnsan bünyesinde alerjik tepkilere ve ölüme sebep olabilen akrep ilaçlaması bu yüzden çok önemlidir.

Akrep sokması sonucu meydana gelebilecek hastalıklar;

Akrebin soktuğu bölgede ağrı,İdrara çıkmada güçlük,Titreme,Yutkunmada zorluk,Görme bozukluğu,Mide bulantısı,Kusma,Baş dönmesi gibi rahatsızlıklar, akrep sokması sonucu görülebilen rahatsızlıklardır.

Bu rahatsızlıkların meydana gelmemesi adına, yaşam alanlarında görülen akrep problemlerinin, uzman firmalartarafından ilaçlanması  gerekmektedir.

Çok dayanıklı yapıya sahip olan akrepler kolay ölmezler ve mücadelesi zordur. Susuzluğa ve açlığa uzun süre dayanabilmektedir. Bu nedenle sağlığınız için akrep ilaçlamanın önemi oldukça önemlidir. Bireysel olarak yapacağınız ilaçlama ve kullanacağınız basit ilaçlar ile akreplerden kurtulmanız mümkün değildir. Eğer bulunduğunuz alanda  akrep var ise korunmak için ESOES ilaçlama şirketİ ile iletişime geçerek destek almanız gerekmektedir.

ESOESilaçlama tüm alanlara ve tüm haşere  türlerine karşı 7/24 saat  profesyonel ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.Akrep ilaçlama  hizmeti almak istediğiniz zaman firmamıza ulaşarak randevu alabilirsiniz.Konusunda uzman İlaçlama ekibimiz en kısa sürede sorun yaşanan alana ulaşarak sağlığınızı ve yaşam alanlarınızı akreplere karşı koruyacaktır.

Akrep İlaçlamasıyla ilgili Sıkça Sorulan Sorular

En tehlikeli akrep türü hangisidir?

Kumda yaşayan kum akrepleri en tehlikeli akrep türüdür. Aşırı sıcak akrebin zehir etkisinin artmasına büyük etkendir. Bu akrep türünün gözleri görmez fakat avlarını usta şekilde yakalarlar. Bunun sebebi ise akreplerin ayaklarında bulunan yarık şeklindeki algılayıcılardır. Milimetrenin milyonda birinden daha küçük titreşimleri algılayabilirler.

Güney Amerika’da, Hindistan’da çok zehirli akrepler vardır. Bunların soktuğu bir kimse solunum felcine uğrayıp ölebilir. Yurdumuzda bu böcekten ölüm çok seyrek görülür.

Akrebin soktuğu yerin biraz üstünden sarmak, sonra sokulan yeri çizerek emmek faydalıdır. Zehri ağızdan, sindirim yolundan girince kana karışmadığından, bu işi yapanın dudaklarında, ağzında herhangi bir yara, sıyrık yoksa, emen için tehlikeli olmaz. Sokma yerine permanganat, ya da amonyak sürülür. Ağrıya karşı kalsiyum, çok şiddetli hallerde morfin iğnesi yapılabilir. Zehri için özel serumlar hazırlanmıştır. Bu serum ilk dakikalarda sokma yerine, daha sonraları kas içine yapılır.

Akrep ilaçlama kimlere yaptırılmalıdır?

Kapınıza ilaçlama şirketiyiz diyerek tanıtım kartı bırakan insanlar ne kadar güvenilir olabilir, düşündünüz mü? Evinize farklı amaçla girmek isteyen insanlar olabilir. İlaçlama yapan firmalar il sağlık müdürlüğünden onaylı ruhsata sahip olmalıdır. Web sitelerinden ilaçlama yapan firmalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İlaçlama çok ciddi bir iştir, ihmale gelmez ilaçlama yapan insanlar nereye nasıl ilaç uygulaması gerektiğini iyi bilmelidir.

Akrepler nerelere yuva yaparlar?

Akrepler türlerine göre çeşitli yerlerde yuva yapabilirler. Dış ortamlarda bulunan akrepler; taş altı, çöllerde, odun yığınlarının iç ortamlarında veya altlarında bulunan akrepler ise evin her köşesinde bulunabilir.

Akrep sokmalarının vüutta oluşacak etkileri nelerdir?

Hasta Solunum güçlüğü çeker ,  boğazda şişlik ve bedenin  etkilendiği hayati tehlikeye yol açan sistemik alerjik reaksiyona yol açar.Yara çevresinde hafif sayılabilecek ağrı ve acı , ciltte kızarma karıncalanma, hassasiyet, ısırık çevresinde şiddetli ağrılar, kas spazmı, uyuklama, nefes alma güçlüğü gibi.

Akrep zehirlenmelerinde, özel hazırlanmış ilaçlar kullanılır. Bu serumlar önce ısırılan bölgeye sonra kas arasına yapılarak tedavi uygulanır.

 Hangi renkte akrepler vardır ?

Akreplerin türlerine göre renkleri değişir. Siyah, sarı, kahverengi kızıl gibi renklerde görülebilen türleri mevcuttur.

Akrep görüldüğünde  ne zaman ilaçlanmalıdır?

Akrep ilaçlaması akrep’in ilk görüldüğü anda güvenilir ve bu konuda tecrübeli ilaçlama şirketi aranmalı ve ilaçlama şirketi tarafından, sıvı ( ec )kokulu ilaçlama yöntemi ile alan içi ve gerekiyorsa dış çevre ilaçlanmalıdır.

Akrepler nasıl çoğalır?

Akrep doğurarak ürer. Çift eşeyli olarak üreme yaparlar. Bir erkek akrebe birde dişi akrebe ihtiyaç vardır. Çiftleştikten sonra erkeklerini öldürürler. Akrep yumurtalarını tehlikeden uzak tutmak için sırtlarında taşır. Gelişim süresini tamamlayan  yumurtalar anne akrebin sırt kabuğunu açması ile ortaya çıkarlar. Bir dişi akrep bir defada 100 tane yavru yapabilir.

Akrepler kaç yıl yaşar?

Akrepler açlığa ve susuzluğa dayanıklı canlılardır. Yaklaşık 1 yıl boyunca aç yaşayabilen akreplerin ömürleri ortalama 6 yıldır.

Akreplerin büyüklüğü ne kadar olur?

Akreplerin büyüklükleri yaşam alanlarına ve türlerine göre değişmektedir. Bir akrebin ortalama boyu  5 cm’dir.Daha büyük olan akrep türlerinin boyu ise 2-15 cm arasında değişebilir. Bölgemizde sarı tür olan akrepler en fazla 5 cm ye kadar büyür.

Firmamız profesyonel akrep ilaçlama hizmeti vermektedir. Yaşam alanlarınızda yerleşen  tüm haşere türlerini kısa sürede yok ediyoruz.

Akrepler ilaçlaması nasıl olmalıdır?

Ultra viole  ışık altında parlayan akrepler geceleri yürürken yanınıza alacağınız taşınabilir lambalarla, yeşil renk olarak parlarlar. Akreple mücadele etmek için profesyonel yardım almak şarttır. İlaçlama şirketlerinden alacağınız yardımlar sizi akrepten koruyacaktır. Akrepler yaşam alanlarınızı ilaçlatmanız tek başına yeterli olmayabilir .Ek koruyucu tedbirlerden biride bahçe duvarları ve bina çevresinde bahçe varsa toz ilaçlarla kovucu önleyici olarak yaz aylarında uygulama yapılabilir.

Akrep türlerinin hepsi zehirli midir?

Bütün akrep türleri zehirlidir. Fakat soktukları insanlara öldürecek dozda zehir vermezler. Dünyanın en zehirli akrebinin Adıyaman ilinde olduğu tespit edildi. Dünyada 100 bin akrep sokmasından 800 tanesi ölümle sonuçlandı. Bütün akrep türleri sokar, sokmayanları çok azdır. Böcek sokmasına reaksiyon verenler alerjisi olanlar için tehlikeli durum oluşturur. Akrep sokmalarında doktora gidilmesi şarttır

ESOES İlaçlama, akrep türlerinden ve çeşitli böceklere karşı gelebilecek tüm zararlarından sizleri ve yaşam alanlarınızı haşere ilaçlama servisimiz ile korumaktayız.

Akrepler ne ile beslenir?

Akrepler böcek türleriyle beslenirler. Yiyecek bulmak için ve korunma amaçlı açık buldukları noktalardan yaşam alanlarına girerler yatak, ayakkabı, elbise dolabı vb. gizli yerlerde bulunabilirler.

Akrebi diğer böceklerden ayıran özellik nedir?

Akrebin en önemli özelliği bazen insanı bile öldürecek güce sahip olan zehridir. Bu zehir akrebin kuyruk  kuyruk ucundadır. Akrebin dış kabuğu çok dirençli bir yapıya sahiptir, radyasyondan bile dayanır. Akrep beyni baştan kuyruğuna kadar uzanan 15 sinir düğümünden oluşur. Karınları tarak denilen duyarlı organlardan meydana gelir. Akreplerin karınlarında sekiz adet nefes deliği vardır, sadece bir tanesi açık olsa bile rahat bir şekilde nefes alabilirler ve su altında 2 gün dayanabilirler. Akreplerin ayaklarındaki alıcılar her türlü hareket ve titreşimi algılayabilir. Akrep kıskaçlarının görevi, avını yakalamaktır. Ayrıca kumları kazıp saklanmak içinde kıskaçlara ihtiyaç duyarlar. Toprağın sertlik düzeyini bu organlarla tespit eder ve yumurtaları koruyabilmek için uygun ortam arar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir