Apartman İlaçlama İzmir

apartman ilaçlama

İzmir ve çevre ilçelerinde yüzbinlerce çok katlı apartmanlar ve toplu sitelerden oluşan  yaşam alanları mevcuttur. Müstakil yaşam alanlarıyla kıyaslandığında ortak kullanım alanlarının çoğunlukla çoklu dairelerden oluşan apartmanlarda olduğu gözlenmektedir. Apartmanlarda boya ısınma temizlik gibi hizmetler daire sakinlerinin birleşmesi ve ortak kararlarla yapılan ekonomik masraflar oluşturan mecburi harcamalarındandır .Ancak göz ardı edilen en önemli hizmetlerden biri bulaşıcı hastalıklara sebebiyet verebilen apartmanlarda haşere ve kemirgenlere yönelik yapılan ilaçlama hizmetidir .İzmir’de  apartman ilaçlama hizmeti konusunda uzmanlaşmış ziraat mühendisleri denetiminde Biyosidal Uygulama Belgesine sahip uzman ekiplerle apartmanınızın  ana şikayetlerine yönelik kesin çözüm odaklı ve 6 ay ile 1 yıl garantili toplu ilaçlama hizmeti veren ESOES İlaçlama binlerce müşteri memnuniyeti kazanmış ve 10 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilerimize  7/24 saat ve tüm yıl hizmete hazırdır.

Apartmanda böcek ilaçlamada en önemli konu bir dairede oluşacak haşere sorununun o dairenin temizliği ve kişilerin  hassasiyetine bağlı olmasıdır. Ancak her zaman çözüm yaratamayan apartman  sakinleri  bu problemin bitmesi yerine giderek çoğalması ve diğer dairelere de geçiş yapabilen böceklerin yumurta bırakma ve rahatlıkla çoğalarak yıl içerisinde bütün binayı sarması ile sonuçlanacaktır.

Site ve apartman içerisinde var olan doğalgaz ,kömürlü merkezi ısıtma sistemleri ve jeotermal ısıtıcılar sebebi ile uygun yaşam sıcaklığı oluşmasına ve merdiven boşluklarında yer alan  ortak kullanım alanlarında elektrik kablo buatlarına ,yangın tertibatlarına yerleşen kalorifer böcekleri oluşmaktadır. Diğer böcek şikayeti  bina pis su giderleri ana hatlarında logar kuyusu merkez olması sebebiyle buradan lavabo havalandırma ışıklık pimaşlar vasıtası ile banyo tuvalet ve mutfaklara kadar gelebilen amerikan veya asya hamamböcekleri binanıza yerleşmekte ve sağlığınızı tehdit etmektedir. Evinize giren ve mutfağınızda gıdalarınıza veya eşyalarınıza kadar temas edebilen bu böcek türleri bulaşıcı hastalıklara sebebiyet verebilir. İşte bu yüzden apartman ve site tarzı yaşam alanlarınızın yılda 1 veya 2 defa olarak periyodik ilaçlanması şarttır. ESOES İlaçlama olarak  İzmir ‘de  apartman ve sitelerinizde haşerelerle Sağlık Bakanlığı ruhsatlı en etkili ilaçlarla en yeni yönetmeleri ve teknolojik ekipmanları kullanarak mücadele ediyor ve siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini kazanıyoruz.

Apartman ilaçlama için en uygun ilaçlama tekniği hangisidir?

Apartman ilaçlama işi uzmanlık gerektiren tecrübeli ekiplerle çalışan ve sorumluluğu bir ev ilaçlamasına göre daha fazla olan kullanılan ilaçların ihtivası ve insanlar üzerinde alerji zehirlenme yaratmayan ve bu konularda tedbirli davranan gerekli önlemleri insanlara anlatabilen bünyesinde Ziraat Mühendisi bulunduran Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş ruhsatlı bilgili firmalar tercih edilmelidir. Yanlış kullanılan ilaçlar ve yapılan mücadele hiç bir zaman sonuç vermediği gibi böcekler üzerinde bağışıklığı da güçlendirerek hem sonraki mücadeleleri zorlaştırmakta hem de insanlar canlılar ve bitkiler için olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Bu sebeple apartmanda yapılacak ilaçlama tekniği sıvı ilaçlama ,kokusuz ilaçlama,  kokulu ilaçlama soğuk sisleme (ulv), jel yemleme püskürtme tekniklerinden hangisinin hangi bölgede nasıl uygulanacağını apartman ilaçlama firmaları karar verecek ve ev içleri ve ortak kullanım alanları için en uygun ve sağlıklı ilaçlama işlerini gerçekleştireceklerdir.

Apartmanlarda böcek sorunları nasıl çözülür ve ilaçlama nasıl yapılır .?

İzmir ilimiz ve çevre ilçelerinde gün geçtikçe çoğalan toplu yaşam ve beraberinde getirdiği en büyük sorunlardan biri olan toplu bir şekilde aynı anda yapılan işler gelmektedir. Bu toplu yaşamda karşılaşılan en büyük sorunlardan biri binaların çokluğu iklimin ılıman ve böcek yaşamasına uygun olan apartman kanalizasyon ve ortak alan sistemleri oluşturmaktadır.

Binalarınızda ev içlerinde ilaçlama genellikle sizinle beraber yaşayabilen küçük ve hızlı çoğalan hamamböceği türü olan kalorifer böcekleri gelmektedir .Kalorifer böcekleri ile mücadelede öncelikle binanız tüm daire içleri sc kokusuz spreyleme yöntemi ile duvar köşeleri ve özellikle mutfak ve banyoda detaylı olarak ilaçlanır.Bu işlem yapılmasıyla yuvalarından çıkan kalorifer böcekleri yerleri tespit edilir ve yuvalara jel yemleme yapılarak gizlenmiş noktalardaki ve sonradan yumurtadan çıkacak böceklerin yok edilmesi hedeflenir.

Bina ortak alanlarında yapılan ilaçlama evlerinizin ilaçlanması esnasında eş zamanlı merdiven boşluklarına da yerleşebilen kalorifer böcekleri buralarda elektrik kablo hatları doğalgaz boruları yangın tertibatlarına yerleşebilirler. Sadece ev ilaçlanması binanızın böcekten arındığı anlamına gelmez .Dolayısıyla çatı arası, ışıklık ,kömürlük, ardiye ,depo, garaj ve en önemlisi evlerinize pis su giderlerinden gelebilen amerikan hamamböcekleri de vardır .Bu böcek türleri için ise logarlar pis su girişleri mutfak lavabo ve banyo su bağlantıları kontrol edilir ve ec kokulu ilaçlar kullanılarak ilaçlanır.

Apartmanlarda en sık görülen böcek türleri nelerdir?

İzmir’de toplu yaşam alanlarında ve sitelerde en çok karşılaşılan böcekler daire içlerinde ve diğer dairelere kadar sirayet edebilen alman hamamböceği ,pis su giderlerinden evlerimize gelebilen amerikan hamamböceği, mutfaklarımızda özellikle yaz aylarında unutulan sıcağa bağlı olarak çoğalan susam böceği dediğimiz depo zararlısı ,yatak odalarımızda elbiselerde oluşan yün güvesi halı biti ve en cık karşılaştığımız mutfaklara balkon veya çatlak aralarından yol yapan siyah veya sarı kum karıncaları yer almaktadır. Kimi zaman bir eşyayla evimize gelen ve bizi ısıran tahta kurusu en çok şikayetlerdendir .Bina bodrum katında ,bahçede veya garajda yavrulayan kedilerin oluşturduğu pire şikayetleri de en çok mücadelesini verdiğimiz problemlerin başında gelmektedir.

Apartman site ilaçlama neden önemlidir?

Toplu yaşam alanlarında haşere ilaçlama işi bireysel yapıldığı zamanlarda çoğu böcek türleri için geçerli olmayan kesin sonuç alınamaması diğer dairelerde de bu böceklerin yaşıyor olması veya ortak kullanım alanlarında yaşamına devam eden böceklerin tekrar dairelere sirayet etmesi gelmektedir. Bu sebepten ötürü her sene bahar ve son bahar aylarında bir nevi bina sağlığı için site toplu ilaçlatmak yöneticilerin öncelikli yaptırması gereken en önemli işler arasındadır. Yeni taşınan bir daire bile eski evinden getirdiği beyaz eşya ve ev eşyalarıyla bu böceklerin yumurtalarını ve canlılarını sitenize taşıyıp çoğalmasına sebep olabilmektedir.

Sitelerin dış bahçelerinde beslenen kediler yavrulaması sonucu yattıkları yerlerde pire oluşumuna sebep olabilir .Bu pireler bir süre sonra evlerinize kadar paçanıza eşyalarınıza yapışıp taşıyabilirsiniz.

Bir diğer zararlı ise garaj bodrum ve ardiyelerde eşyalarınızın arasına yerleşen yuva yapabilen farelerdir. Fareler binadaki kapı altı, acık pencere, ortak ışıklıktaki kırık logar araları pimaş kenarları ve pimaş içlerinden dairelerinize kadar gelebilmektedir. ESOES İlaçlama olarak sorunların geliş yolları tespit edilip bu noktalarda gerekli tedbirler aldırılır. Fare ilaçlamasında site ve apartmanlarda uzmanlık gerektiren bir iştir.

Apartmanda haşere zararları nelerdir?

Haşerelerin en yoğun görüldüğü apartmanlarımızda en önemli zarar yaydıkları ve taşıdıkları bakteri virüs ve  mikrobu evlerimizin içine kadar taşımaktadır .Bizlerin alerjik ve mikrobik hastalıklar yaşamamıza sebep olmaktadır. En önemlisi de hızla çoğalan böcekler ve fareler için bireysel olarak bilinçsizce kullanılan ilaçların zehrine maruz kalmamıza ve ciddi zehirlenmelerle birlikte astım solunum rahatsızlığı gibi sorunlar yaşanmasına sebep olmaktadır.

Apartman ilaçlama fiyatları?

Bina yönetimi olarak haşere ilaçlama vaktinin gelmesi veya periyodik olarak ilk baharda önlem amaçlı  apartman ilaçlama yapılmasını karar almış olduğunuzda en önemli konu binanın ilaçlama için almış olduğu uygun ucuz fiyat gibi görülmektedir.

Bina ilaçlaması yılda tercihen 1 veya 6 ayda 1 yaptırdığınızı düşünürseniz .Yapılan işin en iyi ilaçlarla detaylı ve etkili yapılmasını önermekteyiz. Her ne kadar bu iş kolay yapılıyor gibi görünse de uzman olamayan eğitimini almamış kişilerin elinde kullanılan  ilaçlar sağlığınızı tehlikeye atabilir.

Apartman ilaçlama işi yaptırmaya karar verdiğiniz firma belediye tarafından ruhsatlı olmalı ,ilaçlama işini yapan firma yetkilisi ve ilacı uygulayan  biyosidal operatör belgesine sahip eğitimli bir tekniker olmalı aksi taktirde zehirlenme ve sağlık sorunlarıyla karşılaşıldığında şikayet edebileceğiniz bir resmi kurum olmalı.

İlaçlama işi apartmanda karar veren yönetici ilk telefon görüşmesine istinaden daire adedi şikayetin türü hangi ilaçların kullanılacağı apartmanda böceğin yoğunluk derecesi gibi faktörler göz önünde bulundurarak fiyat vermekteyiz.

örneğin ;10 daireniz var ve rutin bahar periyodu korunmak için önlem amaçlı apartman haşere ilaçlaması yaptırmak istiyorsunuz .

Daire içinde mutfak banyoda jel yemleme işi standart olarak uygulanır .Daire içlerinde tün odalar balkonlar dahil sc kokusuz sprey ilaçlanır.

Tüm bina içi daireler ilaçlaması bittikten sonra ortak alanlar çatı arası , ışıklık ,garaj ,bodrum makul ölçülerde daire ilaçlamasına ek olarak ücret talep edilmeden ec kokulu sprey ilaçlanır.

Binada fare ilaçlaması veya bahçede kırkayak ,pire ilaçlaması ek olarak isteniyorsa kullanılacak farklı ilaçlara göre yeniden fiyatlandırılır.

Unutulmamalıdır ki ev içinde kullanılan bir sc ilaçla; her böcek türüne , her yüzeyde, her ortamda aynı yöntemle aynı başarılı sonuç alınamamaktadır.

Siz değerli müşteri memnuniyetini 6 ay veya 12 ay GARANTİ sağlayabilmek  için ucuz basit ilaçlama yerine en etkili ,kalıcı , kaliteli ilaçlarla ve en yeni teknolojiler kullanarak ilaçlamayı prensip edindik.

3-4 Daireli bina   300tl

5-7 daireli bina 400tl

7-9 daireli bina 450 tl

10 Daireli bir binanın ilaçlama fiyatı kullanacağımız ilaca göre 450 tl ile 550tl arasında değişmektedir.

20 Daireli bir binanın ilaçlama fiyatı kullanacağımız ilaca göre 750 tl ile 1000tl arasında değişmektedir.

Ekstra Şikayetleriniz İçin Fiyat Teklifi İsteyiniz!

Toplu Siteler İçin Fiyat Teklifi İsteyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir