ENDÜSTRİYEL ALANDA HAŞERE KONTROLÜ

ENDÜSTRİYEL ALANDA HAŞERE KONTROLÜ

Esoes Endüstriyel Alanda Program ve Çözümler

Her endüstrinin kendine özel hazırlanmış zararlı programına ihtiyacı vardır. ESOES İlaçlama’nın iş dünyası programları iş yeriniz için özel çözümler ve seçenekler getirir. İş yerleri diğer yaşam yerlerine göre daha komplekstir. Her iş yeri farklıdır ,değişik düzen,üretim ve çalışma sistemine sahiptir.

Bu nedenle farklı program ,pest kontroller ve çözümler uygulamak gerekir.

Ayrıca periyodik, kontrollü, olabileceklere karşı hazırlıklı, başarılı ve her şeyden önce iş yeri özelliğine uygun özel çözümlü teknik ve bilimsel yapıda olması gerekir .

Mutlaka size özel hazırlanacak program ve çözümler için bizden detaylı bilgi alınız.

Her ortama farklı program hazırlanır. Özellikle çok iyi bir araştırma yapar. Agresif bir çevre temizliği önerir ve uyarı tekniklerini uygular. Tehlike analizi, kritik kontrol noktaları sistemi hazırlayıp pest kontrolünü en yüksek standart seviyesine getirir.Sağlığınızı ,imajınızı ve prestijinizi korur.

Endüstriyel zararlı yönetimi programını iş yerinize uygun özel hazırlar var olan probleminizi yok eder. Problemiz yok ise olmayacak anlamına gelmez başlamadan durdurur.

Zararlıyı önceden önlemek zararlı olduktan sonra kontrol altına almaktan daha iyi ve ekonomiktir .
Endüstriyel zararlı yönetiminin hedefi zararlıyı önceden önlemek ,sorununuz başlamadan önüne geçmektir.

 

Otellerde Esoes Entegre Pest Yönetimi:

Oteller yoğun insan ve eşya hareketinin yaşandığı, mutfakları sürekli faaliyet halinde olan kurumlardır. Bu nedenlerle, otellerde haşere ve kemirgen sorunu yaşanma ihtimali yüksektir. Otellerde haşere ve fare riskini en alt seviyede tutmak, otelin prestiji ve otel müşterisinin memnuniyeti ve sağlığı açısından son derece önemlidir.

Profesyonel olarak yönetilen otellerin büyük çoğunluğu haşere kontrol faaliyetine gereken hassasiyeti göstermekte ve bu konuda uzman kuruluşlarla çalışmayı tercih etmektedir. Bu gereksinim, otel yöneticilerinin de önem verdiği sağlıklı yaşam alanları oluşturma çabalarının bir parçasıdır. Gerek müşteriler, gerekse otel personeli açısından, yapılacak haşere ve kemirgen kontrol uygulamalarının bilimsel, sağlıklı, estetik ve çağdaş metotlarla yapılması önem taşımaktadır.

Otellerde, haşere ve farelere karşı yoğun kimyasal önlemler almak yerine, otel personeline dönük eğitim çalışmaları ve binaya dönük alınacak önlemler öncelikli değerlendirilmelidir. Bu sayede hem yapılacak uygulamanın maliyeti azaltılmış, hem de ortamda kimyasal madde kontaminasyonu mümkün olduğu kadar düşük seviyeye çekilmiş olur. Bu yöntemde, haşere kontrol faaliyeti, sıradan bir ilaçlama çabasından çok, müşteriyle karşılıklı işbirliği içinde uygulanan bir tesis koruma sistemi olarak ortaya çıkmaktadır.

Esoes Entegre Pest Yönetiminde, mümkün olduğu kadar alt seviyeye çekilmekle beraber, yine de bazı kimyasal insektisit ve rodentisitler kullanılmaktadır. Ancak biz, kullandığımız kimyasalları seçerken de belli kriterleri göz önünde tutuyoruz.Otellerde yapılacak haşere ve kemirgen mücadelelerinde WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından onaylanmış, T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı halk sağlığı ilaçlarını kullanıyoruz. Ayrıca oteller hizmet alanları olduğundan, estetik unsurları da dikkate alıyoruz. Bu amaçla, yapılacak uygulamalarda kullanılacak ilaçları renksiz, kokusuz, leke ve tortu bırakmayan formülasyonda seçiyoruz. Kullanılacak fare ve sıçan yem istasyonlarını da, özellikle iç alanda, kolay saklanabilecek formda hazırlıyoruz.

Oteller 24 saat hizmet veren ve faaliyetine ara vermesi mümkün olmayan kurumlar olduğundan, ilaçlama sırasında veya sonrasında külfetli hazırlıklar gerektirmeyecek yöntemler uyguluyoruz.

Siz de oteliniz veya benzeri faaliyetlerde bulunan işletmeleriniz için profesyonel bir çözüm ortağı arıyorsanız bize başvurun.

SORU VE SORUNLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ