Fabrika İlaçlama İzmir

fabrika ilaçlama izmir

Bir şehrin gelişmişliği o şehirde var olan fabrika sanayi ve işletme sayısı ve işgücü istihdamıyla doğru orantılıdır. Fabrikaların aynı bölgede var olması ve alt yapılarından dolayı beraberinde getirdiği vektör zararlıları da vardır .Bu sebepten dolayı fabrikaların sorunlarını kontrol altında tutan hem danışman hemde uzman sertifikalı haşere ve fare gibi fabrikada yer alan ürünlere zarar verebilecek canlılara karşı koruyabilecek ve kontrollerini sağlayacak profesyonel ilaçlama ve danışman firmaya ihtiyaçları vardır .Amatör ilaçlama ile her zaman sağlık sorunları oluşturabileceğini unutmamak gerekir. ESOES Fabrika İlaçlama alanında üretim alanlarınızın sağlıklı hijyenik ve çözüm odaklı olabilmesi için düzenli olarak fabrika ve işletme ilaçlaması yapmaktayız .

Fabrikanın içerisinde genel olarak haşere ve farelerin yuvalanabileceği ve giriş yapabileceği bir çok alan bulunur, bu alanların sistemli olarak 15 günlük aylık periyotlarda kontrol edilerek takip edilmesi gerekmektedir.

Böcek ve kemirgen türleri insanlarla her zaman yaşam alanlarında sıkça görülebilen vektör canlılardır. Fabrika gibi alanlarda mutfak wc ve su giderleri gibi alanlarda hamamböcekleri kalorifer böcekleri ,giriş ve çıkış alanları ,wc pis su kanalları ,kablo hatları gibi alanlarda fareler sıkça görülebilirler.

Fabrikalar geniş ana üretim sahaları ve çalışan sayıları fazla olması sebebiyle hastalık yayan vektör zararlı ve mikroorganizmaların yayılma hızı diğer alanlara göre daha fazladır. Fabrika ilaçlamaya karar verdiğiniz zaman risk derecesi yüksek bir sorumluluğu üstlenmiş olacaksınız. Gerek İşyerinin gerekse çalışanların iş güvenliği ve sağlığı için profesyonel konusunda deneyimli ilaçlama firmaları ile çalışmanız önem taşımaktadır. Unutmayın ki hatalı yapılan ilaçlamalar yanlış ilaç seçimleri sizin personellerinizin sağlığını ciddi ölçüde tehdit etmekle beraber maddi kayıplara da sebep olmaktadır.

Fabrika İlaçlama İzmir

Fabrika ilaçlama yapılmadan önce tarafınızdan gelen arama üzerine öncelikle firmamız tarafından işyeriniz ücretsiz olarak ön keşif işlemi yapılarak Ziraat Mühendisimiz tarafından sorunun yerinde tespit edilerek  gerekli önleyici tedbirler alındıktan sonra hızlı ve garantili çözümlere en uygun fiyatlarla ulaşmanızı sağlıyoruz.

Tüm teknolojik yenilikleri yakından takip eden firmamız kendini sürekli olarak geliştirmektedir. Profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılan ilaçlamalar ve teknik takip ,kullanılan ilaçların en iyi etki yaratması sağlayacak şekilde zararlı kontrollerini sağlayarak siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini kazanmak istiyoruz.

Fabrika İlaçlama İle Fabrikanızdaki Haşerelerden Kurtulun!

Çalışma alanlarında üreyen haşereler ve fareler sağlığınızı tehdit eden canlılardır. Fabrika gibi alanların temiz olması insan sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Ancak ne yazık ki iş yoğunluğu temizliklerin yeterince yapılamaması ,tedarikçilerden bulaşan böceklerin fabrikanıza bulaşması ve çoğalmasına sebep olup ürünlerinize kadar sirayet edip imajınızın zedelenmesine ve şikayetler almanıza sebep olmaktadır. Ekonomik kayıplara ve iş yapılan firmalar arası anlaşmazlıklara ve sorunlara sebep olabilmektedir. Bu yüzden kaliteli bir ilaçlama hizmeti alınmalı haşerelerin tamamen yok edilebilmesi ve sıkı bir iş birliği ve çalışanların bu konuda eğitilebilmesi düzenli bir iş birliği ile olmaktadır.

 

İzmir Fabrika İlaçlama Hizmetlerimiz

Fare ilaçlama hizmeti

Özellikle fabrikalarda endüstriyel veya gıda üretimi yapan alanlarda ihtiyaç duyulan kemirgen ilaçlama hizmeti için Sağlık Bakanlığı onaylı fare ilaçlama hizmeti veren şirketimiz ilaçlama öncesi ve sonrası ne yapmanız gerektiğine dair sizi bilgilendirecek. Bu kurallara uymanız halinde en etkili sonucu en kısa sürede almanız mümkün olacaktır. Eğer fabrikanızda veya işletmenizde bulunan farelerden nasıl kurtulurum diye düşünüyorsanız alanda gerekli çalışmalara başlamamız ve ilaçlama işine girişmemiz için bizimle iletişime geçin.

Fareler fabrikada ne tür zararlar verebilir?

Fareler esne vücut yapısına sahip memeli canlılardır. Fabrikanızda her türlü delikten ve boşluktan girerek işletmenizi istila eder. Farklı fare türleri bulunur fare türlerinin renkleri de değişir .Bütün fare türleri plastik ve ahşap cisimlerle sert cisimleri de keskin dişleriyle kemirebilir. Bu nedenle işletmenizde ürünlere ve malzemelere zarar vererek maddi zararlara yol açarlar .Fareler pis su kanalları, logar hatları  ,bina çevresi delikler ve boşluklarda kirli alanlarda yaşarlar .Bu alanlarda ki mikropları işyerinize ürünlerinize ve çalışan personellerinize kadar bulaştırarak hastalığa sebep olurlar. Hemen hemen her türlü madde fare için besin olabildiği gibi içgüdüsel olarak da kemirebilirler.

Fabrikanızda kendi imkanlarınızla yaptığınız çeşitli ilaçla yok etme yöntemleri denemeniz zaman kaybına hedef zararlı türü dışındaki canlılara ve insanların sağlığından olmasına sebep olacağı gibi farelerin daha da çoğalmasına sebep olabilir.

Sıklıkla karşılaştığınız fare türleri nelerdir?

 • Ev faresi
 • Fındık faresi
 • Çatı faresi
 • Lağım faresi

Fabrikalarda fare ilaçlamada çeşitli yöntemler denemiş olabilirsiniz. Ultrasonik sesli fare kovucuları ,sıvı ilaçlarla yok etmek tarımsal ilaçlarla karıştırılmış gıda maddeleri. Bu yöntemler den sesli kovuculara karşı yapılan araştırmalarda farelerin  seslere alışkanlık gösterdiği ve bir süre uzak kaldıktan sonra tekrar yaşamaya devam ettiği gözlenmiştir. Sıvı ilaçlar sadece kendi sağlığımızı tehlikeye atmıştır .Bir diğer yöntem işe hemen öldüren yemeklere karıştırılmış zehirlere karşı ise ani ölüm etkisi yaratan ilaçların diğer farelerin gözlemlemesine ve bir daha o yemeklere yaklaşmamasına sebep olmuştur.

Fabrikalarda kemirgen yem istasyonu (monitör)  yerleştirilerek yapılan ilaçlaması farelerin çoklu sürü halinde gezdiği gözlenmiştir. En iyi sonuç veren mücadele yöntemi açık alanda cezp ediciliği yüksek etkili farede çekingenlik yaratmayacak iyi bir rodentisit markası olan fare yemi kullanılmak şartıyla pasta veya blok yem kullanılan kemirgen istasyonlarının yerleştirilerek takip edilmesidir. Takip ve kontrol bu işte en önemli husustur . Bir kere yerleştirilen yemler yenmiş mi diye 2. kontrolde takip edilir ve tüketim olan kutular listelenir ve gerekli analizler yapılarak tedbirler arttırılır ,firma yetkilileri bilgilendirilir. Dikkat ederseniz tüm avm otoparklarında ,fabrika dış duvarlarında, büyük sitelerin bahçe ve otoparklarında tüm hastane dış alanlarında kemirgen istasyonları görebilirsiniz.

Fabrika fare ilaçlamada bir diğer yöntem canlı yakalama istasyonu kurmaktır. İki tarafı özel tuzaklı ve iç alanı yapışkan özel kartlı yakalayıcı tuzaklar özellikle gıda işletmelerinde ve personel gıda tüketim alanlarında zehir bulunmaması gereken yemekhanelerde canlı yakalama istasyonu kurulmaktadır .

Fabrika Haşere ilaçlama hizmeti

Fabrika ve endüstriyel alanlarda en önemli gelen konulardan biri olan haşere ilaçlama hizmeti işletmenin yaptığı üretim türü başta olmak üzere çeşitli haşerelere karşı ilaçlamalar yapılmaktadır .En önemli zararlı türü hamamböceği ilaçlaması gıdaya zarar vermeyen bulaşmayan özel kokusuz ilaçlarla süspansiyon konsantre ilaçlar kullanılarak işletme iç ve dış alanında kullanılarak çatlak yarık duvarlarda ve mutfak yemekhane ofisler gibi kişisel kullanım alanlarında duvar köşelerine ince zerrecik halinde tatbik edilerek uygulanır. Bunun haricince temas etmemesi gereken gıda maddelerine ve eşyalarına ise jel böcek  yemleri uygulanarak daha da sağlıklı ikinci bir yöntem uygulanarak siz ve çalışanlarınızın sağlığı korunmaktadır. Fabrika ve endüstriyel alanlar büyüklüklerinden dolayı böcekler daha geniş alanlarda yuvalanmış olabileceği göz önüne alırsak bu ilaçlama işin haftalık 15 günlük veya ayda 1 uygulanması gerektirdiği durumları inceleme sonrası yapan uzman ziraat mühendisleri firma yetkilileriyle planlar ve programını belirler. Acil durumlar için firmamız her zaman firma yetkilisiyle irtibat halinde olacaktır.

Fabrikanızda pis us sistemleri ve bağlantılı olduğu mutfak yemekhane üretim alanı yıkama alanları lavabolar gibi bölümlerde oluşabilecek bir diğer haşere türü Amerikan hamamböceği ve gider sineğidir .Bu alanlar için ize yılın belli dönemleri ec emilsiyon konsantre kokulu ilaçlarla, su kuyularında oluşabilecek böcek ve sinek yumurtalarına karşı  larvasit ilaçlaması yapılmaktadır.

 • Uçkun İlaçlama hizmeti

Bölge ilkimizi ve fabrika kurulum yerleri genellikle  şehir dışı ,çiftlik alanları, dere yatakları ,ahırlar ve çöp atım yerlerine yakınlıklarından dolayı bu bölgelerde karasinek ve sivrisinek şikayetleri sık rastlanmaktadır. Fabrika konusu olan üretim mamullerine göre de gıdaya bağlı kendiliğinden üreyebilen gıda sinekleri de işletmelerin sorunları arasındadır.

Sinek ilaçlama tek başına sadece sc veya ec ilaç kullanılarak başarılı sonuçlar elde etmek mümkün olamayabilir. Bu nedenle öncelik fabrika yetkililerinin işletme giriş çıkış alanları kapı önleri plastik bariyer perde hava perdesi gibi koruyucu tedbirler alması için bilgilendirilir. Ancak gerekli tedbirler alınırsa başarı oranı çok yüksek olacaktır. Bu tedbirler alınmasıyla beraber işletme iç tavan alanı üretim alanı yemekhane tavan alanı gibi belirli noktalara EFC yani elektrikli sinek tutucuları yerleştirilmesi yılın 365 günü korunması için önemli ve tarım bakanlığı tarafından zorunlu kılınan bir diğer yöntemdir. Bu EFC cihazları ışıkla cezbedici 2 ampül ile sinek arı ve benzeri uçkunları hedef olarak kendine çeker ve tepsisinde yer alan yapışkan kartlarla yakalanması sağlanır. Yılın sıcak aylarında bu kartlar ayda veya 2 ayda bir değiştirilir ve sinek sayımları yapılarak listelenir ve firma yıllık trend analizleri ile firma bilgilendirilir. Bu ölçümler bizim için önemli tedbirler almamızı hızlandırır .Örneğin yoğun bir karasinek popülasyonuna sahip bir fabrika ise dış alanda ağaç altlarına karasinek tuzakları kurulması çöp konteynerlerinin temizliği ve özel olarak ilaçlanması gibi tedbirler alınmasını bize gösterir ve bu sayede işletme gereken hijyene ve korunmaya kavuşur.

Yılın belli dönemleri özellikle kış ayları biterken etraftaki su birikintileri su kuyuları larvasit ilaçlaması ile sinek ergin oluşumu minimum  düzeyde tutulur.

 

 

Hizmet Verdiğimiz İlaçlama Semtleri

 • Gaziemir fabrika ilaçlama
 • Buca fabrika ilaçlama
 • Sarnıç fabrika ilaçlama
 • Çiğli fabrika ilaçlama
 • Pınarbaşı fabrika ilaçlama
 • Kemalpaşa fabrika ilaçlama
 • Bornova fabrika ilaçlama
 • Karabağlar fabrika ilaçlama
 • Menderes fabrika ilaçlama
 • Manisa fabrika ilaçlama
 • Turgutlu fabrika ilaçlama
 • Torbalı fabrika ilaçlama

 

Gaziemir fabrika ilaçlama: Gaziemir ilçesi ege serbest bölgesi ve civarında yer alan fabrika ve endüstriyel alanlarda fare haşere ve periyodik çalışmalar için Sağlık Bakanlığı ruhsatlı firmamız hizmet vermektedir.

 

Buca fabrika ilaçlama: Firmamız İzmir merkezli buca ilçesi sanayi fabrika tekstil ,endüstriyel imalat ve depo alanları haşere ve fare ilaçlama işlerini alan büyüklüğüne ve çalışanların alanı terke etmeden sağlıklı bir şekilde ilaçlama yapıp tüm haşere türlerini kontrol altına alır.

Sarnıç fabrika ilaçlama: Gaziemir ilçesine  bağlı gelişmekte olan sanayi bölgesinde her tür haşere ve fare ilaçlamalarında hizmetinizdeyiz. İşletmenizin sağlığı açısından güvenli ekonomik ve sağlık bakanlığı ruhsatlı firmamız yeni teknolojileri ve ekipmanları ile fabrika ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

 

Çiğli fabrika ilaçlama: Karşıyaka, Çiğli , Atatürk Organize Sanayi Bölgesigibi bir çok endüstriyel sanayi ve fabrika yı barındıran İzmir’in en büyük fabrika alanlarında hizmet veren firmamız.Fare haşere sinek mücadelesi gibi çeşitli konularda uzman Ziraat Mühendisleri ve teknik personelleriyle düzenli hizmet vermeye hazırdır.

 

Pınarbaşı fabrika ilaçlama: Bornova ilcesine yakın olan  Pınarbaşı ve  Işık kent sanayi bölgesinde yer alan bir çok fabrika işletme ve imalathanelerde haşere ilaçlama ve fare kontrolü yapan ESOES ilaçlama firması sizlere %100 müşteri memnuniyeti ve haşerelerin garantili olarak fabrikanızda daha hijyenik ve temiz bir ortam oluşması için çözüm ortağınız olmaya hazırdır.

 

Kemalpaşa fabrika ilaçlama: İzmir’in sınır ilçelerinden biri olan Kemalpaşa ilçesinde yer alan fabrikalar oldukça fazla ve eski kuruluş tarihlidirler ve giderek yeni iş istihdamı yaratan fabrikalar kurulmaktadır . Biz ESOES ilaçlama olarak bölgemizde yer alan bir çok fabrika ve işyeri için haşere ilaçlama konusunda hizmet vermekteyiz .

 

Menderes fabrika ilaçlama: Menderes ilçesi İzmir’in en yeni ve gelişen ilçelerinden biri ve fabrika lojistik ve gıda depolama alanlarına sahip bölgemizde haşere ve fare ilaçlama konularında profesyonel olarak hizmet vermekteyiz .

 

Manisa fabrika ilaçlama: İzmir iline yakınlığı ile bilinen ve sanayisi oldukça gelişmiş olan Manisa fabrika ilaçlaması konusunda haşere ve fare ilaçlamalarda düzenli olarak hizmet verdiğimiz en önemli ve büyük bölgelerdendir. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı firmamız yeni teknolojileri ve ekipmanları ile fabrika ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

 

Turgutlu fabrika ilaçlama: Manisa iline bağlı Turgutlu ilçesi sanayinin gelişmekte oldugu büyük bir ilçedir ve bu bölgede haşere ve fare ilaçlama konularında profesyonel olarak hizmet vermekteyiz .

 

Torbalı fabrika ilaçlama: Torbalı Sanayi Bölgesi bir çok endüstriyel sanayi ve fabrika ve gıda depo Mobilya İmalat ı yapan  İzmir’in en büyük fabrika alanlarında hizmet veren firmamız. Fare haşere sinek mücadelesi gibi çeşitli konularda uzman Ziraat Mühendisleri ve teknik personelleriyle düzenli hizmet vermeye hazırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir