İzmir İşyeri ilaçlama

izmir işyeri ilaçlama

İzmir İşyeri ilaçlama uygulamaları çalışma alanlarınızdaki haşere mücadele, kemirgen ve uçkun problemlerinizde ihtiyaç duyulan bir hizmettir. İşyerlerinde  en çok karşılaştığımız haşere türleri hamam böceği, fare,  pire gibi  böceklerdir. ESOES İlaçlama İzmir’de ve tüm ilçelerinde  uzman ekipleri profesyonel ekipmanları  ile 7 gün 24 saat hızlı ekonomik garantili işyeri ilaçlama hizmeti vermektedir.

Çalışma ortamları insan yaşantısının büyük bir bölümünü geçirdiği alanları kapsamaktadır. Dolayısıyla geniş bir zaman dilimini iş yerlerinde harcıyor olmak ve bu alanların sağlık açısından hijyenik olması gerektiğini göstermektedir.

İzmir’de işyerlerinde çalışma alanlarında genel temizlik her ne kadar iyi yapılıyor olsa da kemirgen  haşerelerin bir şekilde var oluşu mutfak üretim alanı ve gıda maddeleri ve bunların bulunduğu ortama bakteri yaymalarına ve sağlığı ciddi boyutta tehlikeye atmalarına yol açmaktadır. Bundan ötürü her Şirket ,Ofis ,ve Gıda Bulunan Üreten İşyeri İlaçlama hizmeti almak ve iş sahasını her çeşit haşereye karşı korunaklı hale getirmesi gereklidir. Ancak yapılacak olan ilaçlama uygulamasında gelişi güzel belli bölgelere ilaç sıkılması ve ilaçlama tamamlandı denmesi tabi ki amatör bir firmanın işlemidir. Sağlık Bakanlığı  ve dünya sağlık örgütü (WHO)tarafından onaylı ilaçlar kullanan bir ilaçlama firması hizmet öncesinde ilaçlama yapılacak olan alana keşif personeli gönderir ve işyeriniz detaylı şekilde incelenip nasıl bir ilaçlama yapılacağı raporlanır işyerinizde gerekli önleyici tedbirler aldırılır ve kurulacak haşere fare  izleme istasyonları ve uçkun yakalama cihazları önerilir. Bu işleminin nedeni ise haşere türüne göre ilaçlama yapılması gerektiğindendir.

İzmir’de İşyeri ilaçlama zorunluluğu

Tarım Bakanlığından 30 mart 2005 tarihi ve 2571 sayı ile resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Gıda ve Gıda ile teması bulunan madde ve malzemelerin piyasa gözetimi ,kontrolü ve denetimi ile işyeri sorumlularına dair sorumluluklarına dair yönetmelik ‘ gereğince gıda işletmelerinizin düzenli olarak haşere mücadele ve kontrol işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Esoes ilaçlama yönetmelikte belirtilen standartlarda uzman kadrosuyla haşere ilaçlama uygulamalarını yapmaktadır. Bu standartların işyeri açısından önemi ;yapılacak Tarım Bakanlığı Gıda işletmesi denetimlerinde yüksek puan almanızı sağlayarak cezai işlem görmenizi ortadan kaldıracaktır . EK 1 belgesi yani ilaçlandığına dair Sağlık Bakanlığı resmi belgesi adı altında gıda işletmenize ceza yememek için yetkili bir firmayla çalışmanız gerekmektedir.

Haşere ilaçlama firmaları tarafından verilen EK-1 Belgesinin firmanızdaki denetimlerde olmaması halinde Tarım Bakanlığına yapılan denetimlerdeki kesilen cezalar 8000 tl dir .

ESOES İlaçlama şirketi bu güne kadar fırın, lokanta ,pastane, kafe ,gıda üretim yeri fabrika benzeri gıda işletmelerinde aylık periyodik olarak yapmış olduğu hijyen ,kemirgen ve haşere ilaçlamalarında kesin çözümler sunmaktadır. Yasal olarak her yıl aylık periyotlar halinde en az yılda 12 defa ilaçlama yaptırmak ve denetimler için bunu belgelemek ve sözleşme yaparak bunu dosyalamak gerekmektedir.

İzmir’de Ofis ,Şirket İlaçlama

İşletmelerde en sık rastlanan haşerelerden biri hamam böceğidir. Normalde insana zararı yoktur fakat yaydığı bakteri ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bir diğer haşere türü ise faredir ve özellikle üretim yapılan alanlarda çok sık görülür. Bu canlı hem büyük ölçüde bakteri yaymakta olup, hem de kemirgen olmasından ötürü maddi kayba da sebep olmaktadır. Yeryüzünde birçok haşere çeşidi vardır ve bu iki çeşidinde olduğu gibi diğerlerinde de farklı ilaçlar kullanılması gereklidir. Ayrıca Ofis ,Şirket İlaçlama yapılacağı zaman işyerinizin  nasıl bir ilaca maruz kalacağının bilgisini almanız gerekir. Şirket ilaçlama fiyatlarımız işyerinin bulunduğu kata ve haşere veya fare türüne göre farklılık göstermektedir.

İzmir İşyeri ilaçlama fiyatları

Ofis ilaçlama İzmir içinde ve daire büyüklüğünde ki alanlar için Haşere ilaçlama işlemi 150 TL den başlayan fiyatlarla yapılmaktadır .Kemirgen ilaçlama fiyatlarımız tekrarlı kontrol edilerek yapılmaktadır .200TL den başlayan fiyatlarla yapılmaktadır.

Büyük kullanım alanına sahip işyerlerinde yapılacak haşere ilaçlama ve kemirgen mücadelesi için gerekli ise aylık periyodik kontroller önerilebilir. Bu şirketler için m2 bazında ve  teknik ekibin inceleme keşfi sonrasında  kurulacak kemirgen istasyon adedi ve sarf edilecek ilaçlara göre fiyatlandırılır.

 

İzmir’de Gıda işyeri , İmalathane, Kafe , Süpermarket , Restaurant ve Fırınlar İlaçlama 

Çalışma ortamınızdaki haşerelerden bir an evvel kurtulma yoluna gitmezseniz özellikle kemirgen canlılar iş yerinizde pek çok önemli eşya ve gıdaya zarar verebilirler. Bunun yanı sıra sağlığınızı tehdit edecek mikropları taşırken bir yandan da üreyerek çoğalacakları için ileri dönemde daha büyük bir problem teşkil edeceklerdir. Bu nedenden ötürü gerek kendi gerekse çalışan ve müşterilerinizin sağlığı için zaman kaybetmeden Esoes İlaçlama firmamızdan yardım almalı ve var olan haşerelerden sorunsuz şekilde kurtulmalısınız. Unutmayınız ki, gıda işyeri, kafe, restaurant, fırın ve marketlerinizde  görülen haşereler eczane ve aktar gibi yerlerden alınan ilaçlar veya zirai ilaçlarla ile maalesef ki yok olmadıkları gibi işyeri ve insan sağlığını da tehlikeye atmaktadır . Çünkü sizlerin gördüğü birkaç haşerenin ardından bir yığın haşere olabilir ve önemli olan yuva yapabilecekleri alana profesyonel ilaçlama yapılmalı ve düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.. Ancak bu sayede tamamen haşerelerden kurtulabilir ve sağlıklı bir çalış ortamına kavuşabilirsiniz. Yasal anlamda siz müşterilerimize danışma ve kontrol hizmetini güveneli olarak sunmaktayız .Bu nedenle zaman kaybetmeden detaylı bilgi ile birlikte ihtiyacınız olan ilaçlama hizmetini almanızı tavsiye ederiz.

Gıda işyeri ilaçlama hizmeti fiyatlandırmamız; Teknik personelimizin  incelemesi ve işletme keşfi ile başlamaktadır. Gerekli önlemler ve kullanılacak haşere ,fare ve sinek mücadelesi ekipmanları işletmenize uygun öneri ve adetler belirlenerek. Karşılıklı anlaşma yapılarak fiyatlandırma ve Ek-1 Belgesi ve firmamıza  ait Sağlık Bakanlığı Yetki belgeleri olan özel bir çalışma dosyası tarafınıza verilerek 12 aylık düzenli Anlaşma sağlanır.

Haşere ve fare gıda işyeri ilaçlama fiyatları 100 m2 işletme için 150 TL den başlayan  aylık çalışmalar için bizi arayın.

200 m2 ve üzeri için 200 TL den başlayan  aylık çalışmalar için bizi arayın.

300 m2 ve üzeri alanlar için 250 TL den başlayan  aylık çalışmalar için bizi arayın.

500 m2  veüzeri alanlar için 350 TL den başlayan  aylık çalışmalar için bizi arayın.

 

Aylık Rutin İlaçlamada Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

  • İşyerinizde kullanılacak ilaçlar kalorifer böcekleri için jel böcek yemleri,
  • Tüm yürüyen haşere türleri için sc kokusuz sprey ilaçlar,
  • Su giderleri ve dış alan haşere ve uçkun türleri için ec kokulu ilaçlar,
  • Pis su logarları ve kuyularda sinek ve böcek yumurtaları için kullanılan larvasitler sc ilaçlar,
  • Fareler için rodentisit blok ve pasta yemlerve içine yerleştirilen istasyon kutular ve özel yapıskanlı kapanlar kontrolü,
  • Uv lambalı özel karasinek sivrisinek EFC cihazısatışı ,aylık kontrolü ve EFC Yapıskan Kart değişimi yapılmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir